Скульптури

Арт-об’єкт «Bloom»

Арт-об’єкт «Bloom»

В Одесі встановлено незвичайний артоб’єкт «Bloom»

В Одесі з’явився новий артоб’єкт. Скульптура називається «Bloom», її творець – одеський скульптор і драматург Андрій Любов. Раніше він встановив в місті скульптури «Сонячне серце» і «Ключ визнання». Автор до останнього моменту тримав у секреті, як буде виглядати твір. Тому глядачі змогли побачити роботу тільки після відкриття.

Скульптура «Bloom», Андрей Любов

Скульптура являє собою сюрреалістичну комбінацію жіночої ступні, високого каблука та квітки. На підошві ступні – напис англійською: “Philosophy begins in wonder. Plato “(«Філософія починається з подиву. Платон»). Висота об’єкта – 4,7 метра.

Скульптура «Bloom», Одесса

«Робота виконана в стилі постантичності та неосоцреалізму», – коментує автор. Художник розповідає, що на створення скульптури вплинув міф про Дафну. За легендою, переслідувана закоханим в неї Аполлоном, вона попросила допомоги у Зевса, який перетворив Дафну на лаврове дерево. А сучасну інтерпретацію автор залишає на суд одеситів і гостей міста.

Артоб’єкт встановили на розі вулиць Інглезі та Корольова. Скульптуру спеціально вирішили розміщувати не в центрі, а в Київському районі. Таке рішення приймається автором вже не перший раз – попередній артоб’єкт Андрія Любова також встановлено в спальному районі міста. Автор пояснює це бажанням естетично розвивати не тільки центр міста, але й інші його райони.

Открытие скульптуры «Bloom», Одесса

Урочисте відкриття стартувало з театралізованої вистави, в якій брав участь сам автор скульптури та клоуни театру «Помаранчевий настрій».

Открытие скульптуры «Bloom»

«Спочатку в голові виник цілісний образ роботи з трьох частин, з’єднаних плавними лініями. Потім я взяв в руки пластилін і втілив образ в матеріалі. Спочатку квітка була в формі соняшника, а в процесі роботи утворився збірний образ. Думаю, на створення скульптури вплинула любов до балету, творчість Далі, Ван Гога і Джорджії О’Кіф. А також захоплення жіночою пластикою та грацією», – коментує автор процес створення роботи. Під час його промови актори театру «Помаранчевий настрій» подарували кожній гості заходу по квітці гербери.

The Wall of freedom, Одесса

Крім червоної стрічки навколо артоб’єкта розмістили колючий дріт з написами-гаслами та коментарями з Фейсбук: «Монументальність визначає ментальність», «Пам’ять пам’ятників», «Час настав для п’єдесталу» та ін. Його урочисто перерізали спеціальними ножицями – і скульптура була відкрита!

Арт-объект Bloom в Одесса

Гостей заходу чекав ще один сюрприз. Стіну на тлі скульптури вирішили перетворити в самостійний артоб’єкт. Роботу назвали “The Wall of freedom”. За словами автора, її ідея в тому, щоб надати кожному простір для самовираження. На відкритті присутні могли там щось намалювати або написати. Надалі над цією стіною планують створити мурал.

Місцезнаходження скульптури