Арт-об’єкт «Bloom»

В Одесі встановлено незвичайний артоб’єкт «Bloom»
В Одесі з’явився новий артоб’єкт. Скульптура називається «Bloom», її творець – одеський скульптор і драматург Андрій Любов. Раніше він встановив в місті скульптури «Сонячне серце» і «Ключ визнання». Автор до останнього моменту тримав у секреті, як буде виглядати твір. Тому глядачі змогли побачити роботу тільки після відкриття.
Скульптура являє собою сюрреалістичну комбінацію жіночої ступні, високого каблука та квітки. На підошві ступні – напис англійською: “Philosophy begins in wonder. Plato “(«Філософія починається з подиву. Платон»). Висота об’єкта – 4,7 метра.
«Робота виконана в стилі постантичності та неосоцреалізму», – коментує автор. Художник розповідає, що на створення скульптури вплинув міф про Дафну. За легендою, переслідувана закоханим в неї Аполлоном, вона попросила допомоги у Зевса, який перетворив Дафну на лаврове дерево. А сучасну інтерпретацію автор залишає на суд одеситів і гостей міста.
Артоб’єкт встановили на розі вулиць Інглезі та Корольова. Скульптуру спеціально вирішили розміщувати не в центрі, а в Київському районі. Таке рішення приймається автором вже не перший раз – попередній артоб’єкт Андрія Любова також встановлено в спальному районі міста. Автор пояснює це бажанням естетично розвивати не тільки центр міста, але й інші його райони.
Урочисте відкриття стартувало з театралізованої вистави, в якій брав участь сам автор скульптури та клоуни театру «Помаранчевий настрій».
«Спочатку в голові виник цілісний образ роботи з трьох частин, з’єднаних плавними лініями. Потім я взяв в руки пластилін і втілив образ в матеріалі. Спочатку квітка була в формі соняшника, а в процесі роботи утворився збірний образ. Думаю, на створення скульптури вплинула любов до балету, творчість Далі, Ван Гога і Джорджії О’Кіф. А також захоплення жіночою пластикою та грацією», – коментує автор процес створення роботи. Під час його промови актори театру «Помаранчевий настрій» подарували кожній гості заходу по квітці гербери.
Крім червоної стрічки навколо артоб’єкта розмістили колючий дріт з написами-гаслами та коментарями з Фейсбук: «Монументальність визначає ментальність», «Пам’ять пам’ятників», «Час настав для п’єдесталу» та ін. Його урочисто перерізали спеціальними ножицями – і скульптура була відкрита!
Гостей заходу чекав ще один сюрприз. Стіну на тлі скульптури вирішили перетворити в самостійний артоб’єкт. Роботу назвали “The Wall of freedom”. За словами автора, її ідея в тому, щоб надати кожному простір для самовираження. На відкритті присутні могли там щось намалювати або написати. Надалі над цією стіною планують створити мурал.