Скульптури

Скульптура «Ключ визнання»

Скульптура «Ключ визнання»

Найменша міська скульптура Одеси

В Одесі встановили найменшу міську скульптуру, яка відсилає глядача до сюжету відомого роману Ільфа та Петрова. Відкриття артоб’єкту, що присвячений роману «Дванадцять стільців», відбулося 13 квітня 2018 року на вулиці імені авторів роману. Творець скульптури – письменник і драматург, засновник арт-театру «Алоха» Андрій Любов.

Артоб’єкт називається «Ключ визнання» і являє собою бронзовий ключ. Як тут не згадати легендарний «ключ від квартири, де гроші лежать» з роману Ільфа та Петрова. За словами автора, назва «Ключ визнання» висловлює захоплення талантом двох письменників, які прославили Одесу. Робота претендує на звання найменшої скульптури в місті – її довжина всього 38 сантиметрів. На творі можна помітити деталі у вигляді скрипкового ключа, серця, а також скорочений напис «СВ», що розшифровується як «Щастя Вам».

Открытие скульптуры Ключ признания в Одессе

«Ідея артоб’єкта з’явилася на початку року. Увечері я вирішив перечитати роман «Дванадцять стільців», який в останній раз брав в руки, коли мені було років 10-12. Відтоді на все доросле життя залишилося переконання, що це найбільш гумористична у світі книга», – розповідає драматург. «Упевнений, що після її прочитання гарний настрій гарантовано кожному! Мені захотілося передати свої емоції та висловити їх в скульптурі».

До відкриття автори проєкту тримали в секреті те, яким буде артоб’єкт. Було відомо лише те, що робота зображує річ, яка згадується в романі, але якої там немає.

Андрей Любов - открытие скульптуры Ключ признания

Скульптуру спеціально вирішили встановити не в центрі міста, а на вулиці Ільфа та Петрова на Таїрова: «Центр міста сам по собі дуже гарний. А в Київському районі багато висотних будинків, але мало пам’яток. А все ж таки Одеса – це не тільки центр, це і Суворовський, і Київський, і Малиновський райони», – розповідає Андрій Любов.

Дата відкриття скульптури теж символічна. 15 квітня – перша дата, яка зустрічається в романі: «В п’ятницю 15 квітня 1927 року Іполит Матвійович, як завжди, прокинувся о пів на восьму і одразу ж просунув ніс у старомодне пенсне із золотою дужкою», – читаємо у Ільфа та Петрова. Але оскільки для Іполита Матвійовича 15 число було затьмарене відходом коханої тещі, відкриття скульптури перенесли на два дні раніше.

Скульптура Ключ признания в Одессе

На відкритті-перформансі театр «Алоха» та театр Перуцького представили сценки з роману. Захід супроводжувала жива музика у виконанні учнів музичної школи №6.

Місцезнаходження скульптури