Скульптури

Арт-об’єкт «П’єдестал»

Арт-об’єкт «П’єдестал»

Новий артоб’єкт, що присвячено «найважливішій людині України»

В Одесі 30 грудня 2019 року на вулиці Академіка Корольова, біля Київської райадміністрації відкрили скульптуру художника Андрія Любова, присвячену «найважливішій людині України».

Арт-объект Пьедестал, Одесса

Артоб’єкт являє собою п’єдестал, на який може піднятися будь-яка людина. На думку автора, найважливішою людиною України є ти сам.

Арт-объект Пьедестал Это Я

«Сірі, безликі пам’ятники набридли. Навколо ходить безліч особистостей, і кожна з них цікава. Тому у мене виникла така ідея», — пояснив автор скульптури.

Cкульптура «П’єдестал»

Скульптура створювалася близько року. П’єдестал виготовлений з натурального каменю – лабрадориту. Вважається, що цей камінь розвиває творчі здібності та розкриває таланти.

Арт-объект Пьедестал
«В скульптуру було закладено філософську суть, і ми будемо раді, якщо вона виявиться вам близькою. З одного боку, це – перформативна скульптура. Вона вимагає участі глядача і стає закінченою, коли на кубі стоїть конкретна людина. З іншого боку, в ній закладено філософський зміст. Людина, що стоїть на кубі може нагадувати частину таблиці Менделєєва: два четирьохвалентних елементи – вуглець вгорі, кремній внизу. Скульптура пропонує глядачеві подумати: з чого створена земля? Які форми життя можуть існувати? Це і відсилання до кубізму, й омаж «Чорному квадрату», втілений у камені», – розповідає Андрій Любов.

Арт-объект в Одесса, посвященный «самому важному человеку Украины»

Арт-объект в Одесса, посвященный «самому важному человеку Украины»

За словами Андрія Любова, він хотів, щоб кожна людина, що підіймається на п’єдестал, могла надихнутися на нові звершення та відчути власну значущість для своєї країни. Тому автор привернув до створення скульптури понад п’ятдесят осіб з Одеси, Києва, Харкова та Львова. Для цього скульптор організував майстер-класи, на яких кожен зміг створити свою версію роботи. Таким чином, інтерактивною стала не тільки скульптура, а й сам процес її створення.

Скульптура Пьедестал

Місцезнаходження скульптури