Скульптури

Скульптура «Сонячне серце»

Скульптура «Сонячне серце»

Перша в Україні скульптура на пірсі

Скульптура «Сонячне серце» – перший в Україні артоб’єкт, який встановлено на пірсі. Розташована вона на 13 станції Великого фонтану в Одесі.

Сонячне серце

Автор проєкту – одеський артінженер, скульптор і письменник Андрій Любов.

Робота являє собою композицію з двох переплетених металевих сердець. Усередині них двадцятьма мовами вигравіювано слова «любов» і «світ». Крім того, глядачам пропонується знайти серед написів ще одне слово. Яке – автор тримає в секреті.

Скульптура «Солнечное сердце» - надпись Amor

На створення скульптури Андрія надихнув конкурс «Одеса-2056», оголошений Всесвітнім клубом одеситів. Для нього письменник створив розповідь «Чортова дюжина Великого Фонтану». В оповіданні описуються зміни, які відбудуться в Одесі через сорок дев’ять років. Одним з імовірних перетворень стала установка скульптури на пірсі. За сюжетом, коли під час сходу сонячний промінь проходить між двох сердець – виконуються всі бажання.

Втілити задум композиції Любову допоміг одеський скульптор Михайло Рева. Він здійснював технічний супровід артоб’єкту.

Автор планує, що скульптура буде змінюватися. Він порівняв її з рамою, в яку може бути вставлена ​​будь-яка картина: «Перед нами – твір сучасного мистецтва. Скульптуру можна доповнювати тимчасовими інсталяціями на актуальні теми».

Скульптура «Солнечное сердце» в Одессе - закладка капсулы

Артоб’єкт було встановлено 23 квітня 2017 року. Під час установки в основу скульптури заклали капсулу з книгою оповідань Андрія Любова «Алоха» та прикрасою у формі серця. А ось урочисте відкриття скульптури відбулося 19 травня. Організатори заходу запросили на захід молоду пару і влаштували справжнісіньку церемонію одруження. Після урочистого розпису молодята підійшли до скульптури та кинули монетки через переплетені серця. Тепер традицію підтримують також інші молоді пари.

Церемония бракосочетания в Одессе возле скульптуры «Солнечное сердце»

Установка скульптури та її популярність серед жителів і гостей міста стала приводом для доброустрою навколишнього простору. У грудні 2017 року було проведено ремонт траверса, на якому встановлена ​​скульптура.

Ми сподіваємося, що “Сонячне серце”, як і в оповіданні, дійсно стане – або навіть вже стала – тим елементом, який запустить культурні реорганізації в Одесі.

Місцезнаходження скульптури