Проекти

Перше свято сходу та заходу сонця

Перше свято сходу та заходу сонця

Рано вранці 16 серпня одесити зібралися, щоб в перший раз відзначити нове свято – Свято сходу та заходу сонця. І тепер щороку 16 серпня ініціатори свята пропонують збиратися на березі моря для того, щоб разом зустрічати схід і захід. «Одного разу після зустрічі світанку народилася думка про створення свята світанків і заходів. З’ясувалося, що такого свята в світі немає. Ми вирішили, що цікаво буде створити новий привід для святкування. Це сталося під час перебування в сімейному таборі «Берегиня», який розташовується в Затоці вже 8 років. Майже всі учасники табору щоранку зустрічають світанок і обмінюються враженнями», – так пояснив свою ідею Андрій Любов.

Первый праздник рассветов и закатов

Мета свята – сформувати позитивний імідж Одеси та підвищити її туристичну привабливість. В цей день будуть проводити концерти, кінопокази, виставки, театральні вистави та ін.

Перше урочисте святкування пройшло на 13 станції Великого Фонтану біля скульптури «Сонячне серце». Ініціатори свята розповідають: «Це місце для свята ми вибрали тому, що там знаходиться арт-об’єкт «Сонячне серце », автор якого – наш волонтер. А 16 серпня синоптики обіцяли хорошу погоду – тому ми вибрали саме цей день, щоб до моменту, коли осінні хмари затягнуть небо, була можливість отримати насолоду від моря та сонця».

Первый праздник рассветов и закатов в Одессе

Учасники заходу почали збиратися ще о 5.40 – до сходу сонця, і спостерігали як воно підіймається з-за обрію. А о 5:56 вже розвиднілося.

Праздник рассветов и закатов в Одессе на пирсе возле Солнечного сердца

Разом зі святом організатори хочуть заснувати нові традиції – обмінюватися подарунками з першим зустрінутим і писати на повітряних кульках свої бажання – адже в цей день вони обов’язково здійснюватимуться.

Праздник рассветов и закатов в Одессе

Організатори висловили сподівання, що свято приживеться і люди, попри метушню, будуть знаходити час для захоплення природою. Розходячись, одесити розповіли, що вони повернуться на цей же пляж о 20:05 – зустрічати захід.

Когда праздник рассветов и закатов в Одессе дата